Salı, Nisan 13, 2010

İkiz Annesi Olsam...

Aman allah korusun, Allah dağına göre kar verir, bana birer birer lütfen:) Yeni doğum yapan ve ikizleri Ezgi ve Atakan'ı kucağına alan canım arkadaşım Leyla ve İbrahim işte böyle kahraman karakterler benim gözümde...

Bugün IPC'den arkadaşım Gözde ve kızı Emine ile Emirgan Korusu'ndaydik. Lale festivali varmış, Gözde kanımıza girdi, gittik. Koru çok güzeldi. Bizimki ilk defa çimlerde yuvarlandı. :) 
İkizlerim olsa nasıl olurdu diye deneme çekimi yaptik:P
Gitmediyseniz Emirgan Korusu'nu tavsiye ederim. Ama ki öğlen 12'den önce gidin ve gene o zamanlar lutfen çıkın.
Şöyle anlatayım, o kadar gözü dönmüş bir kadın grubu var ki, biz iki bebekli pusetli annenin altindan neredeyse sandalyemizi gizlice çalıyorlardı  ablalar, teyzeler. Nasıl yani derseniz.
Ayaga kalkmışım, sandalye popomun izdüşümünün altında hala yani, bir hışırtı falan bir döndüm sandalye havada, gidiyor. 
"Yani iki bebekli kadının sandalyesini çalmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz?" dedim. Ve de bir şekilde dayak yemeden günü atlatabildim :P Yapanı da görseniz şok olursunuz, tonton bir teyze dersin sokakta yanından geçse. De Ali'nin dediği doğru biz Türk milleti hoşgörülü, misafirperver vs. değiliz, düpedüz benciliz. Gerçek bu!Peyzaj, laleler çok güzeldi. Koru çok bakımlı ve temizdi. Çimlere basmayın deyordu:) Bunlar güzel.
Ama işte bu yeni zamanlarda anlayamadığım şeyler var:
DJ gelmiş, meydan gibi bir yere kolonlarını (dev hoparlör manasında) kurmuş ve oyun havasi (!) çalıyordu ve insanlar oynuyordu??? Ama allahtan hoparlörler güçlü değildi. Yani orada klasik muzik veya türk sanat müziğinden öte bir şey calinir mi? Dugun salonuna gidiyor gibi oynayarak yuruyordu insanlar. 
Ben mi ruhSUZum diye bazen işkillenmiyor değilim:P
UZadi neyse... Nezlenin son demlerini de açık hava bol güneş ile atlatmış oldum:)

Söylenmeme bakmayın, aslında çok eğlendik .Bizimki ilk defa çim millisi oldu. Emine ise tam Doğa kızı Gözde sayesinde...

İşte böyle...

4 yorum:

 1. Gercekten cok abesmis calan muzik. Anlasilan hanimlar matinesine donmus orasi :)
  Kendi rahati icin etrafi rahatsiz edenlere gicik oluyorum. Gozu donmus oluyor boyleleri, dusunmeden otomatik olarak yapiyorlar bence ne yapiyorlarsa!
  Yine de guzel bir gun gecirmenize sevindim :)
  Sevgiler..

  YanıtlayınSil
 2. Bir de çocuğun olunca gel Türkiye'ye. Tacizin başka türlüsüyle tanışacaksın. Yanından geçen -özellikle- teyzeler laf atacaklar:
  -Çok giydirmişsin yavruyu.
  -Az giydirmişsin yavruyu.
  -Emzik olmaz.
  Şimdiden alıştırayım seni:D

  YanıtlayınSil
 3. Ha ha :))
  Simdiden afakanlar basiyor zaten dusundukce! Hele kismetse hamileligin son aylari orada olacagiz, benim gobus kamu malina donecek! Naparim bilmem artik, "ellesmeyin" yazan t-shirt falan giyerim herhalde :P
  Tabi bizim halka soker mi bu numaralar bilmem! :))))

  YanıtlayınSil
 4. :) Sen yaz tişörtüne gene ama fazla umuda kapılma.:D

  YanıtlayınSil

Yaşanan her an, hissedilen her duygu benzersiz ve "1" kerelik. Unutmamak için yazıyor ve paylaşıyorum...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...